12.9 st 17:00 Paramo Bohdaneč doma 3 : 1 6
F1A0404 4.11. ne 14:00 Paramo Dašice doma 5 : 1 ???
F1A0603 29.9 so 11:00 Paramo Choltice doma 10 : 1 9
F1A0707 10.10 st 17:00 Srch Paramo venku  0 : 16 9
F1A0802 13.10 so 11:00 Paramo Nemošice doma 9 : 0 10
F1A0908 18.10 čt 17:00 Dříteč Paramo venku 0 : 10 5
F1A1001 25.10 čt 17:00 Bukovka Paramo venku 0 : 7 7
F1A1108 3.11 so 11:00 Paramo St.Hradiště doma 8 : 1 7
F1A1202 11.11 ne 10:00 Přelovice Paramo venku 0 : 7 7
F1A1307 17.11 so 11:00 Paramo Býšť doma 12 : 0 9

PARAMO PARDUBICE – SOKOL BÝŠŤ

12 - 0

Tento zápas nepotřebuje žádný větší komentář, výsledek hovoří za vše. Kluci odehráli zápas v pomerně slušném tempu a z mého pohledu si parádně zatrénovali. Pěkné kombinační akce většinou končili mimo soupeřovu branku.

Děkujeme za pěknou podzimní část sezony a pevně věřím, že jarní část proběhne ve stejném duchu.

Karlos

Přelovice - Paramo

0 – 7

Další ze zápasů se zcela jasným bodovým dělením ještě před zápasem. Kluci celý zápas drželi průběh ve svých rukách a v pravidelných intervalech přidávali góly. Jediným soupeřem jim byl velmi těžký terén (minimum trávy a udusaná mokrá hlína). Abych ale nevynášel naše kluky do nebe, několikrát zahrozil i soupeř svým nejlepším hráčem. Je dobře, že takových tam nebylo víc. V těchto chvílích se ukázala sehranost a síla naší obrany a vše dopadlo podle toho jak vypadá konečný výsledek. Výborně se opět předvedl Kuba Votava, který třemi góly ukázal, ža spolu s Matym Pavlatou vedou v počtu vstřelených gólů zcela poprávu.

Branky: Votava 2, Křepelka , Pečinka, Bydžovský, Jelínek.

Karlos

PARAMO PARDUBICE – STARÉ HRADIŠTĚ

8 - 1

Ještě půl hodiny před zahájením tohoto zápasu pršelo, ale takřka s prvním hvizdem rozhodčího začalo prosvítat slunce. To potěšilo nejen kluky, ale i diváky, kteří se  přišli podívat na pořádný fotbal.

Prvních deset minut bylo z naší strany dost bezzubých, i když kluci nepustili soupeře přes půlku. Nedařilo se dát přesnou přihrávku a zpracování taky nic moc. Přesně v půli první třetiny, po pěkné akci zahájené v hloubi vlastní poloviny, dostal krásnou přihrávku do běhu Martin V. od Danka B.. Martin zaběhl za obranu a křižnou přihrávkou přes celou obranu našel Matěje P., který pohodlně zavěsil. Do konce třetiny jsme přidali ještě dva góly. Druhá třetina začala pěkně z ostra, obrana soupeře chvílema nevěděla kam dřív skočit. Po čtyřech minutách natáhl ke střele Martin V. a přesně trefil soupeřovu síť. V druhé třetině pěknými trefami z dálky přidal dva góly Lukáš P. S politováním musím přiznat, že třetí část hry byla z pohledu trenéra strašná. prostě bez nápadu a chuti si zahrát. Z toho vyplynul i nečekaný vpád do naší obrany a gól do Lukášovy sítě (....nevadí).

Gratulujeme

Branky: Pavlata 2, Pavlák 2, Váňa 2, Pařízek, Jelínek.

Karlos

Bukovka - Paramo

0 – 7

Další nepříjemný zápas proti velmi slabému soupeři je za námi. Od začátku utkání bylo jasné, že to kluci nebudou mít jednoduché. Nutno uznat, že si celou herní situaci komplikovali hráči sami, když za celou první třetinu diváci viděli pouze jednu pěknou kombinační akci. Bylo dobře, že skončila brankou. Opět se potvrdilo, že proti slabému a nefotbalovému soupeři neumíme zahrát svoji hru. Při každém přesunu míče se jako žlutý mrak přesouvali i soupeřovi hráči a to velmi komplikovalo kombinační akce našich borců. Od druhé třetiny se obraz hry podstatně změnil a přihrávky nacházeli své adresáty. Pěkné přenášení hry z jedné strany kolbiště na druhou komplikovali soupeřovi život. Akce střídala akci a soupeřův brankář měl plné ruce práce aby neodešel domů s pořádnou nadílkou. Nutno uznat, že díky jemu nedostali ještě více gólů. Musím se ještě zmínit o velmi nestandardním vedení zápasu za strany rozhodčího. Nespočet tvrdých faulů , strkání rukama a šlapáky nechával bez povšimnutí. A naopak našim klukům pískal i to, že se na protihráče jen podívali. Jeden příklad za všechny : Pavel K. si parádně zpracoval přihrávku z obrany a při pokusu projít mezi dvěma hráči soupeře přiběhl třetí (velká 7) a zezadu urval Pavlovi kotník tak, že to bylo slyšet přes šířku hřiště. Rozhodčí se dost dlouho rozhodoval než vůbec přerušil hru.

I přes tyto nepříjemnosti a dost nekvalitní hrací plochu jsme si nakonec odvezli další tři body a při plném bodovém hodnocení a skore 68 : 2 suverénně vedeme soutěž. Gratuluji.

Góly: Pavlata ; Šulc ; Kopa ; Ulrych 2 ; Váňa a Pařízek.

Karlos

Dříteč - Paramo

0 – 10

Zápas prvního z předposledním v tabulce okresního přeboru mladších žáků začal až překvapivě opatrně. První gól jsme dali až po hodně promarněných šancích. Míč klukům stále létal vysoko nad hlavami a nerovný terén hřiště také udělal své. Opět se ukázalo, že se neumíme vyrovnat s hrou, kterou předvádí o třídu slabší soupeř, a ve velké většině si necháme nadiktovat jeho styl. Tento nešvar se podařilo opustit po druhé brance, i když to občas vypadalo jako překopávaná než pohledný a útočný fotbal. I přes  vysokou výhru mám k celému teamu velké výhrady a bude nutné na odstranění těchto nedostatků tvrdě trénovat celou zimní přestávku v tělocvičně

Góly: Pečinka 2; Křepelka 2; Váňa 3; Kopa; Jelínek;  a Pařízek.

Karlos

PARAMO PARDUBICE – SK NEMOŠICE

9 - 0

Po našem příjezdu do sportovního areálu v Nemošicích nebylo jisté, zda se utkání bude hrát. Soupeř totiž ještě 20 minut před zahájením dal dohromady pouhé 4 hráče. Nakonec se začalo hrát. Již od samého začátku naši kluci dávali jasně najevo, že si přijeli pro 3 body a soupeř dostane pořádnou nakládačku. To se začalo plnit po 5 minutách hry, když po bezvadně kopnutém rohu naběhl do těsné blízkosti Lukáš P. a nedal gólmanovi šanci. Tento startovní gól dal jasný impuls ke zvýšení aktivity a tato přinesla své ovoce. Za zmínku mezi všemi góly určitě stojí krásná kombinační akce, která začala přesnou přihrávkou z obrany za záda stojící soupeřovy obrany. Tam už byla dvojice Pavlata – Pečinka a absolutně mazácky zmátli brankáře, když si v těsné blízkosti jeho branky třikrát vyměnili přihrávky na jeden dotek a poslední u míče Maty P. zavěsil.

Celému zápasu samozřejmě prospělo velmi pěkné slunné počasí a pohodová nálada v teamu. Na celém družstvu byla patrná touha pořádně si zahrát, a tak vzájemné pohledné kombinace napříč všemi řadami dávaly divákovi pocit souhry, i když se občas něco nepovedlo. Tento zápas dostal nejvyšší možné hodnocení za podzimní část ( 10 ).

Gratulujeme

Branky: Pavlata 2, Křepelka 2, Pavlák 2, Pečinka, Váňa, Pařízek.

Karlos

Srch - Paramo

0 – 16

Ten kdo čekal od dnešního zápasu něco jiného než totální debakl soupeře ze Srchu musel být velmi zklamaný. Uběhlo pár vteřin zápasu a po krásné kombinační akci zcela chladnokrevně levou nohou zakončuje Martin Šulc. Do konce první části hry pak kluci předváděli velmi pohledný, kombinační fotbal. A tak na první přestávku odcházeli za stavu 0:4. Při přestávkové poradě jsme se dopustili taktické chyby a kluky jsme pochválili, podle toho to také na začátku druhé třetiny vypadalo. Bez pohybu a všechny balony létali vzduchem. No prostě pravý opak první třetiny. Druhou desetiminutovku prostřední části zahájil svým druhým gólem Maty Pavlata a do přestávkového hvizdu jsme přidali ještě dva góly.

Do třetí třetiny borci vlétli s vervou a ve 41. minutě propálil gólmana Filip Kopa. Poslední část hry byl ve znamení totální destrukce sebevědomí soupeře. Za zmínku stojí bomba z nohy Kuby Jelínka, tato přesná a tvrdá rána do břevna a pak za záda brankáře ….. super. K sedmi gólům z první a druhé třetiny kluci přidali dalších osm. Poslední padl z kopačky Lukáše P. , když na světelné tabuli svítilo 59:50.

Za skvělí výkon a pěkný fotbal děkují trenéři a diváci.

Góly: Pavlata 6; Šulc 2; Kopa 2; Křepelka, Jelínek, Pavlák, Bydžovský, Pečinka a Pařízek.

Karlos

PARAMO PARDUBICE – TJ SOKOL CHOLTICE

10 - 1

Tato sobota nebyla pro soupeře Parama šťastným dnem. Před naším zápasem odehráli svůj souboj s kulatým nesmyslem proti Srchu borci ze starší přípravky (U10). S přehledem porazili sršně 8 : 1.

Po skončení tohoto boje nastoupili mladší žáci plni elánu a přesvědčení dokázat celému fotbalovému okresu Pardubice, že jejich první místo s plným počtem bodů a fantastickým skóre
26 : 1, není náhoda. Nutno přiznat soupeři velkou snahu o překvapení a přečíslení, ale ostatně tak jak už je dobrou tradicí, obrana od začátku pracovala takřka bezchybně. Tato vzájemná oťukávaná trvala do sedmé minuty první třetiny, kdy po perfektně kopnutém rohu naběhl do vápna Lukáš P. a přesně umístěnou střelou překonal brankáře. V tomto hodnocení nebudu popisovat všechny gólové situace, vydalo by to na román.

Po skončení zápasu, kdy na pomyslné světelné tabuli svítilo skóre 10 : 1 pro domácí, čišela z našich kluků radost z dobře odvedené práce. S Pavlem a Vaškem jsme se shodli, že posledních deset minut hry bylo vidět, jak si všichni, kteří se vystřídali na hřišti, fotbal užívali. Narážečky na 4 až 5 doteků, křižné přihrávky za obranu a jiné fotbalové parády kluci předváděli, jak ostřílení fotbalisté. Obrana soupeře byla absolutně mimo a pouze zakopávala míče, které naši ztratili.

Nebylo by spraveldivé, abych někoho vyzdvihoval nad ostatní, protože za dnešní výkon si to zaslouží všichni bez rozdílu.

Gratuluji k vítězství

Góly: Pavlák L. 3; Váňa M. 2; Bydžovský D. 2; Pavlata; Šulc; Votava J.

Karlos

Řečany - Paramo

0 - 7

Je úterý 18. 9. 2012 5 hodin odpoledne, když nastupujeme k zápasu s týmem Řečan, který nepatří mezi naše oblíbené soupeře. Řečany zatlačujeme hned po hvizdu rozhodčího na jejich polovinu a z první střelecké šance málem skórujeme.

Ale nevadí, vytváříme si tlak, který vrcholí v 7. minutě zápasu, když Dan B. dává branku. Vedeme a soupeře dál tlačíme, dobře kombinujeme, ale jejich brankář se překonává, a tak se můžeme radovat až v 18. minutě, kdy Kuba Votava  po přihrávce s očima od Kopy zvyšuje na 2:0 pro Paramo. Ve druhé třetině sílí náš tlak na soupeře, sice hrajeme na jeho půlce, a ne a ne dát gól. Řečany hrají nakopávanou a odkopávanou asi jako Bohdaneč, zkrátka destruktivní fotbal. A střely co projdou, likviduje soupeřův brankář, nutno uznat dobrý brankář. Během třetí třetiny, po poradě s trenéry, naši kluci zpřesňují přihrávky, dávají si míč „českou uličkou“ a soupeře rozkládáme tak, že neví co hrát. Ve 42. minutě dává gól Pavlata, hra pokračuje před brankou soupeře (viz foto ze zápasu) a Votava dvěma slepenými góly rozkládá i brankáře. Naši kombinační hru korunujeme ještě dvěma góly od Šulce v 50. minutě a Dana B. v 52. minutě. Vítězství jsme si zasloužili a přivezli jsme si domů další 3 body. Všem klukům dík za výkon a touze po vítězství.

Děda Ipser alias zuřivý reportér

Góly: Dan B. 2, Votava 3, Šulc 1, Pavlata 1

PARAMO PARDUBICE – ATL. L. BOHDANEČ

3 1

K zápasu jsme nastupovali za hustého deště, ale nedalo se nic dělat, protože fotbal se musí hrát za každého počasí. Od samého začátku bylo jasné, že tohoto soupeře nebude lehké porazit. Toto tvrzení dokazoval po celou dobu hry, a co mě velmi překvapilo, největším soupeřem si byli kluci sami, když prakticky všechny přihrávky, ať vzduchem nebo po zemi, zachytávala dvě děvčata v obraně (nebo se nabízí ještě jedna možnost, chtěla si říct o telefonní číslo a nevěděla, jak na to). Z toho minima co si kluci vytvořili, dokázali vytěžit maximum a po takřka zdraví nebezpečném zápase odcházeli do kabin s třemi body na kontě.

Gratulace a přání, aby se za takového počasí již letos nehrálo.

Góly: Šulc 2; Křepelka.

Karlos

FK PARDUBICE 1899 - PARAMO PARDUBICE

0 - 5

Úterní odpolední počasí se těsně před odjezdem do Rosic nad Labem, kde má pro tuto sezónu pronajaté hřiště náš největší soupeř p. Cirkl, se tvářilo, jako by ani nechtělo, aby se začalo hrát. To jsme nechtěli připustit a stále jsme doufali, že průtrž mračen odtáhne mimo Rosice a my budeme moct začít hrát. Pár minut před zahajovacím hvizdem se na nás usmálo slunce a během pár chvil bylo jako v prádelně (vlhko).

Náš soupeř nastoupil do zápasu v porovnání s minulou sezónou ve značně oslabené sestavě. Naopak my jsme byli v plné síle a toho jsme využili po pár minutách, když prostřelil krásnou křižnou ránou skrz celou obranu Pavel K. V tuto chvíli kluci pochopili, že tento protivník má hodně slabin. Naše obrana se v tomto zápase musela cítit velmi nevytížená, a proto nás nepřekvapovaly samostatné akce obránců. Tyto nájezdy, bohužel až na jednu výjimku, skončily nevyužité, nebo nepřesnou přihrávkou na spoluhráče. Většina našich akcí byla velmi povedená a technicky na vysoké úrovni, a proto se není čemu divit, že trenér soupeře nahradil brankáře odpovídající věkové kategorie za zdatnějšího. Přesto jsme zůstali pány na hřišti, ale zamrzelo mě, jak se zachoval rozhodčí. Po krásné střele Dana B. a regulérním gólu nechal pokračovat hru a branku neuznal.

Góly: Křepelka Pavel, Ulrych Matyáš, Pařízek Matěj, Pavlata Matěj, Pečinka Ondřej.

Karlos

ŽIVANICE - PARAMO PARDUBICE

0 - 2

Dnešní hodnocení zápasu si dovolím napsat já, zuřivý reportér Děda.

Po výborném výkonu našich borců v utkání s Újezdem, čekal naše kluky soupeř lepších kvalit a to tým Živanic.

A že je to soupeř těžší se potvrdilo hned v prvních deseti minutách první třetiny, když nás přečísloval v obraně a zatlačil naše borce před vlastní svatyni. Ale tu velmi dobře a s přehledem hájil Lukáš Elko. Celá naše obrana, Luky i záloha se pěkně zapotila a v době nejhorší vyráží čistý gól M.Váňa hlavou z brány. Po tomto tlaku zvedáme hlavy a pomalu začínáme mít převahu nad soupeřem.

To se projevuje v druhé třetině, když jsme dvěma slepenými góly převzali otěže zápasu. První gól padá po ukázkové kombinaci,  když po přesné přhrávce Pavlatovi na pravé křídlo, Maty zpracovává míč zvedá hlavu a nádherný pas letí na nohu Fildy a ten s přehledem profika zavěšuje do prázdné brány. Tlačíme dál a jsme při chuti. Rohový kop zahrává Dan, soupeř vyráží na další roh. Opakovaný rohový kop kope znovu Dan brankář vyráží před sebe přímo na M.Váňu , ten sklepává Danovi, kerý se mezitím přemístil a Dan zavěšuje na 0:2.  Ale soupeř se přesto nevzdává bez boje a jelikož našim moc nevycházejí uličky a narážečky, soupeř nám zachytává dost přihrávek a vyrážejí na rychlé brejky. A zde se opět vyznamenává branař s celou obranou. I my máme šance, když krásný pas za obranu dostane M.Šulc, je trochu na delší -branař mu jde naproti a Šulcik dává vedle. Hráči Živanic se zas probrali až v posledních minutách zápasu, ale naši jim skórovat nedovolili, když Luky vyráží gólovou střelu nad.

Z mého pohledu pěkný zápas , kluci nechali  na hřišti  duši a  pár přítomných diváků jim zatleskalo. Díky všem klukům jsou 3 body doma.

Děda Ipser

PARAMO PARDUBICE – TJ SOKOL ÚJEZD

9 – 0

Vítám vás na začátku další fotbalové sezóny 2012 – 2013.

Jsem přesvědčený o tom, že nám naši kluci, stejně jako v minulé sezóně, nabídnou hezké sportovní zážitky. To nakonec dokázali hned v prvním zápase, v němž porazili soupeře z Újezdu. Nutno přiznat, že hosté nastoupili do boje ve značně oslabené sestavě – dva klíčový hráči hostují za tým hrající krajský přebor. Ale i kdyby nastoupili tito hráči myslím, že by neměli proti našim šanci, maximálně by nedostali tolik branek.

Do zápasu kluci vlétli po hlavě a již v několika málo minutách vedli po krásné přímočaré akci. Po tomto šoku z velmi rychlé branky se na branku valila jedna akce za druhou a až pár minut před koncem první třetiny jsme opět skórovali a třetí gól naši borci přidali těsně před hvizdem oznamujícím konec první třetiny. Druhá a třetí část hry probíhala ve stejném duchu, kdy se soupeř nedostal na dostřel k naší bráně. Bylo vidět, že si hru kluci užívají a přenášejí svůj individuální um do kolektivního výsledku.

Svůj oficiální první zápas za mladší žáky odehrála také trojice KOPA, VOTAVA, PAVLATA a musím uznat, že se s tímto úkolem poprali s vervou a 3 góly Kuby Votavy a 1 gól Matěje Pavlaty jsou toho jasným důkazem.

Děkuji za výkon a gratuluji k vítězství.

Góly: Votava J. 3; Váňa M. 2; Pavlata; Šulc; Křepelka; Ulrych.