neděle 29.4 2012 10.30 Býšť Paramo Paramo 0 : 5 3 6
sobota 5.5 2012 10.30 Paramo Řečany Paramo 10 : 0 3 9
úterý 8.5 2012 10.30 Paramo Dašice Paramo 2 : 2 2 4
pátek 11.5 2012 17.00 Ostřešany Paramo venku 0 : 11 3 9
úterý 5.6 2012  10.30 Paramo H.Ředice Paramo 0 : 2 0 10
neděle 27.5 2012 14.30 Újezd Paramo venku 1 : 5 3 7
neděle 3.6 2012 14,00 Bohdaneč Paramo venku 0 : 3 3 5
sobota 9.6 2012 10.30 Paramo St.Hradiště Paramo 5 : 0 3 8
středa 13.6 2012 17.00 Nemošice Paramo venku 2 : 5 3

Paramo - FK 1899 Pce

0 : 1

Vítám vás na začátku druhé poloviny sezony 2011 - 12. Nad slovním hodnocením jsem hodně dlouho přemýšlel, ale abych se přiznal stále jsem nemohl najít správná slova, taková abych spravedlivě posoudil výkon našich kluků.

Do prvního zápasu jara nastupovali naši hráči s obavami při vzpomínkách na podzimní zápas proti obávanému soupeři. Záhy se však ukázala treninková píle a bojovnost. V první třetině hry jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, naopak my jsme dvakrát i když ne moc nebezpečně ohrozili protivníkovu branku. Oboustraně aktivní a líbivý fotbal pokračoval i v druhé části zápasu. V této třetině se bohužel projevilo naplno, že máme málo kluků a zejména obráncům občas docházel dech, i když nutno zdůraznit, že se nepoddali únavě a plnili si svoje úkoly svědomitě. Jenom shodou nešťastných odrazů se v polovině zápasu dostal v těsné blízkosti naší svatyně nejlepší hráč Cirklovců a nedal našemu golmanovi šanci. To bylo ze strany protihráčů v druhé třetině vše. Třetí část hry byla z celého zápasu nejbojovnější, protože naši borci vycítili šanci vyrovnat skóre zápasu, bohužel se tak i přes několik možností nestalo a zápas jsme prohráli. Tak jako několikrát na podzim podržel celý team brankář Lukáš Elko !!!

Každopádně chci klukům poděkovat za pěkný a bojovný výkon.

Karlos

Příští zápas sehrajeme na hřišti v Živanicích v úterý 10.4. od 16:30

Živanice - Paramo

0 : 6

Do druhého zápasu jarní části sezony jsme nastoupili proti značně oslabenému soupeři, jenž naběhl na trávník v počtu 6 + 1, když normální počet je o jednoho hráče v poli víc. Bohužel se ukázalo, že i takováto početní i herní převaha nemusí být zákonitě vyjádřena gólově. První třetina probíhala v duchu vzájemného okopávání bez jakékoli snahy ukázat soupeři co vlastně umíme. Na výrazu hry se také svým dílem podepsalo počasí když jsme do zápasu nastupovali za vcelku pěkného počasí, to se ale během pár minut první části podstatně změnilo..... bohužel k horšímu.

Druhá a třetí třetina zápasu již probýhala plně v naší režii a soupeř se zmohl pouze na odkopy od vlastní branky ve snaze vyslat nejlepšího hráče Živanic do breaku, tato snaha však vždy ztroskotala na perfektně pracující obraně. Tato formace se nakonec postarala o zahájení ofenzivi a konečné vyjádření převahy. Na začátku posledního dějství požádal trenér domácích o pomoc, že mu odešel další hráč a tak by hráli v pěti hráčích v poli.... zapůjčili jsme Matyho Ulrycha. Tato třetina byla svědkem totální zkázy sebevědomí soupeřovi obrany a po konečném hvizdu sudího si kluci mohli vychutnat výtězství.

Dík

Příští zápas sehrajeme na domácím kolbišti proti soupeři z Choltic - 21.4. od 10:30.

Karlos

Paramo - Choltice

7 : 0

Do dnešního zápasu na domácí půdě jsme nastoupili za pěkného a slunečného i když chladnějšího dopoledne. těsně před naším zápasem dohrály svůj zápas kluci ze starší přípravky, kteří porazili soupeře, také z Choltic 7:2. K našemu překvapení do zápasu mladších žáků nastoupilo prakticky to samé složení hráčů co do zápasu starší přípravky.

První část zápasu byla snůškou toho nejhoršího co jsme mohli za poslední dobu vydět od našeho teamu - minimum přihrávek do běhu, velmi nepřesné a často žádné zpracování přihrávky pokud nějaká vůbec přišla. Místo přesné a po zemi jdoucí přihrávky mohli diváci (asi 40) vydět buď polostřelu a nebo letmí dotyk kopačky o míč jenž měl co dělat aby se dokutálel na místo určení.

Druhá třetina byla již o poznání lepší. Dařilo se nám s úspěchem přenášet hru z pravé poloviny na levou a nebo obráceně a tím se dostávat do velmi slibných střeleckých pozic. Je s podivem co naši střelci nedali, ale i o tom je fotbal. Pokus o oživení hry ve finální přihrávce se podařilo realizovat vytahováním obraného valu do těsné blízkosti soupeřova velkého vápna a konečně došlo k brankovému vyjádření velkého tlaku na soupeře, když po ose  Gabriel - Bydžovský - Ulrych posledně jmenovaný po celkem zvláštním zpracování nedal gólmanovi šanci a vsítil první gól utkání.

Třetí část boje jsme zahájili mohutnou ofenzivou a již po dvou minutách se podařilo po pěkné akci z pravé strany dostat míč za brankářova záda. Poté přišla velká chvíle Kuby Jelínka jenž velmi dlouho čekal na gól. Pěknou a hlavně přesnou ránou do pravé horní čtvrtiny soupeřovi branky zvýšil na 4:0 a tím zlomil vaz i poslední snaze soupeře o zvrácení výsledku. Prakticky celá třetí třetina se odehrála na soupeřově části hřiště a proto si mohli obránci dovolit střelbu a nebo samostatné akce až k bráně protihráčů, jedna taková akce skončila střelou pod nohy gólmamana a ten si ji usměrnil sám do klece.

Po velmi nestabilním výkonu dojde doufám na lepší výkony než dnes v první polovině zápasu.

Střelci gólů:

Jelínek 1

Ulrych 1

Bydžovský 2

Pavlák 3

Příští zápas sehrajeme doma na Paramu s Býští v neděli 29.4.2012 od 10:30 sraz nejdéle v 9:30  na  Paramu.

Karlos

Býšť - Paramo

0 : 5

Na zápas, jenž jsme měli odehrát na domácí půdě i když v roli hostů, se kluci moc těšili a proto přišli překvpivě všichni. Ovšem po příchodu na stadion nám bylo jsné, že dnes na domácím hřišti určitě hrát nebudeme. Po okruhu, který normálně využívají plochodrážní jezdci kroužili závodní veteráni od škody 100 až po Volvo z roku 1957. Po domluvě s trenérem soupeře jsme se přesunuli do Býště kde jsme začali s hodinovým zpožděním. A vše začalo dle našeho scénáře, první třetina opět bez výraznějšího vyjádření převahy.

Vzhledem k tomu, že první část zápasu se odhrávala na polovině soupeřenaše obrana podlehla klamu, že se nemůže nic stát. Po špatném vyhodnocení situace od P. Gabriela a podběhnutí výkopu soupeřova brankáře, přišel první závar před naší bránou. To bylo, ale ze strany protivníka za celý zápas vše.

Druhá třetina byla již z našeho pohledu podstatně lepší a také jsme dokázali vsítit góly. Kluci předvedli pár velmi pěkných kombinačních akcí, většina z nich, ale zůstala nedotažená. Ani se nedivím tak malé úspěšnosti při zakončování útočných kombinací, protože polovinu z nich zkazili naši hráči, buď snahou o zakončení z voleje a nebo neschopností zpracovat si balón k noze a pak zakončit nebo přihrát lépe postavenému hráči. Druhou polovinu šancí překazila obrana soupeře (po většinu zápasu byla v obraně celá sestava protihráčů).

Do třetí části zápasu naši kluci nastupovali s vědomím dostatečného vedení a na hře to bylo znát. Pěkných kombinačních akcí přibývalo...............ale to zakončení. Nakonec byl soupeř rád, že zápas skončil pouze 0:5.

Opět jsme se přesvědčili o nutnosti trénovat zpracování a přihrávku pozemi na střední vzdálenost, jinak celkové zhodnocení zápasu - lepší průměr.

Další zápas odehrajeme doma proti soupeři z Řečan a to v sobotu 5.5.2012 od 10:30 sraz na stadionu v 9:30.

10 : 0

Za výkon při dnešním zápasu musím pochválit celý team, ale velkou pochvalu si zaslouží hlavně Petr Gabriel a Martin Váňa. Na těchto dvou hráčích bylo vidět jak si užívají pobyt na hřišti a přesnými nahrávkami do narážečky přiváděli obranu soupeře k šílenství, protože vše co měli na kopačkách se jim povedlo. Je pravda, že většina takových akcí skončila nezdarem, ale to s jakou rychlostí procházeli přes celou délku hřiště potěšilo oko každého kdo tento zápas sledoval.

Každopádně zápas od zápasu je vidět fotbalovost našich akcí a hlavně chuť hrát a zahrát si.

Dost obecných slov a dáme se do zhodnocení zápasu. První třetina byla z naší strany opět opatná i když po většinu hrací doby měli balón na svých kopačkách. Přihrávky mezi protihráče vycházeli až zázračně, ale zakončení bylo velmi nepřesné. První zápis do výčtu gólů nám pomohl vytvořit soupeřův obránce, když po krásně kopnutém rohu sám překonal svého brankáře.

Druhá část hry byla již o poznání lepší a to hlavně v koncovce. Prakticky každá akce, která se dostala do střeleckého koridoru před protivníkovou svatyní skončila pěkným zakončením a velmi často minula prostor mezi třemi tyčemi pouze o vlásek. Po pár minutách otálení před vápnem soupeře si balón vzal do své péče Danek  Bydžovský a pěknou ranou přes obranu vsítil gól a po pár minutách jako přes kopírák akorát s tím rozdílem, že místo střely byla nepovedená přihrávka do těsné blízkosti brankáře a ten překvapením ani nehnul nohou ... gól.  Čtvrtý gól po pěkné otočce a přesné střele dal Martin Šulc.

Ovšem třetí třetina byla jak z jiné planety.............. všichni kdo byli právě na place, nechávali ve hře srdce i plíce. soupeř dost často ani nestačil rozehrát po obdrženém gólu a už se na něj valil další útok. Výsledkem tohoto tlaku bylo šest gólů v soupeřově bráně a všechny byli po pěkných akcích a nebo porohovém kopu jako gól Petra Gabriela kdy pouhým nastavením pravé nohy na čechraný míč z kopačky Lukáše Pavláka překonal brankáře z Řečan. Pak následovali přesné střeli Pavla Křepelky a Martina Váni jenž také skončili za zády soupeřova gólmana. Zakončením debaklu kluků z Řečan byli dva góly P.G. a M.Š.

Gratuluji všem hráčům a těším se na úterý 8.5. kdy sehrajeme utkání proti soupeři z Dašic. začátek utkání v 10:30 sraz v 9:30 na ZP.

na penalty 1 : 0

Pro objektivní zhodnocení dnešního zápasu musím kriticky uznat, že to co na konci zápasu prohlásil někdo z diváků " byli jste jako klub turistů", dnes platil beze zbytku a to hlavně pro třetí díl fotbalového dramatu.

Proti našim borcům nastoupil team velmi různorodých hráčů a to od jednoho z nejlepších střelců okresního přeboru MŽ (r.n. 99) až po technicky výborně vybaveného prcka se střelou hodnou ligového hráče (r.n. 04).

Na začátku prvního dějství bylo na obou soupeřích vidět nervozita, protože se vlastně hrálo o 3. místo. Po asi deseti minutách přišel kiks obrany a tuto chybu velmi jistě potrestal obávaný střelec z Dašic. Zbytek třetiny proběhl v oboustranně vysokém tempu a hodně spálených šancí na naší straně.

Druhá třetina začala rychlou akcí z leva do prava a na jejím konci krásnou střelou M. Váni do protipohybu soupeřova brankáře a bylo vyrovnáno (1:1). Po této akci následoval soustavný tlak našich borců, až do gólového zakončení opět našeho kapitána. Tento gól ukolébal naše hráče a ti přestali bojovat a toto polevení po obrovské hrubce opět potrestal střelec hostů s céčkem na rukávu.

Do třetí části hry naši kluci nastoupili jako by měli svázané nohy a to hodně nakrátko. U každého balónu byli o dva kroky déle než soupeř a střed hřiště zcela ovládl protivník. Do konce zápasu si kluci vytvořili pár slibných akcí bohužel nepřesně zakončených. Tady musím pochválit za samostatný průnik po levém křídle Martina Šulce , ale ve finální části útoku zvolil střelu i když před prázdnou bránou stáli dva naši hráči.

Zápas skončil remízou 2:2 a tak o vítězi utkání rozhodovali penalty. Při exekucích penalt se projevila zkušenost a klid našeho brankáře Lukáše Elka když zlikvidoval všechny penalty soupeře. Z naší strany stříleli penalty Danek B. , Martin V. a Lukáš P. Aspoň jeden se trefil (D.B.) a vítěztví je doma.

Střelec: Váňa Martin - 2

Karlos

Ostřešany - Paramo

0 : 11

Krásné, slunečné ale velmi horké páteční odpoledne bylo svědkem dalšího utkání našich hráčů, tentokrát na hřišti AFK Ostřešany. Trávník byl velmi pěkně připraven a hrát na takovém hřišti bylo určitě příjemná změna proti jiným soupeřům. Ještě 10 minut před zahajovacím hvizdem se na hrací ploše rozcvičovalo 13 kluků z toho 10 našich a to nás přivádělo k myšlence zda se zápas bude hrát a nebo jestli to zkončí jako na podzim kontumací. Nakonec sudí zahájil bitvu o body přesně v 17:00 a Paramáci se do soupeře pustili naplno.

První polovina (2X30 minut) byla jak na houpačce. Úseky hry, kdy kluci ukazovali vše co umějí a diváci po krásných kombinačních akcích většinou zakončených gólem, střídali momenty v nichž jako by nastoupil zcela jiný tým a při, kterých opět začal balón létat vysoko nad hlavami a nepřesnosti v přihrávkách  se kupili. To ale nic nemění na tom, že před poločasovou pauzou kluci vedli o pět branek.

Po krátké poradě o přestávce jako kdy jsme našim borcům vytkly pár drobností začal brankostroj fungovat opět naplno. Během druhé půle se bohužel ukázal úraz Matěje Pavlaty jako těžší a proto s rodiči odjel do nemocnice. Po zkončení zápasu jsme se dozvěděli špatnou zprávu o zlomené ruce našeho pomcníka ze starší přípravky a přejeme brzké uzdravení. Od tohoto momentu jsme měli pouze jednoho hráče na vystřídání a v tom vedru docházeli klukům síli. Snaha zahrát si, ale u většiny převládla nad únavou a regenerace na střídačce proběhla rychle. Dnes nebudu rozepisovat gólové zásahy všech, jen jednu trefu do černého musím. Byl to první gól Matěje Pařízka, byla to bohužel jedna jediná i když vyložených šancí měl minimálně pět, ale nevadí v budoucnu to snad bude lepší.

Gratuluji k pěknému výkonu a výtězství.

Příští zápas odehrajeme doma se soupeřem z Horních Ředic a to v sobotu 19.5. od 10:30 sraz jako obvykle hodinu před zahájením.

1 : 5

Celý zápas poznamenala absolutní benevolence rozhodčího k faulům, jak domácích, tak i hostů. Místy se zdálo, že nejsme na fotbalovém zápase, ale svědky slovní přestřelky mezi rozhodčím, zdatně podporovaný trenérem z Újezdu a mnou (KB) s podporou Pavla Křepelky st. Chybělo jen málo a dal jsem hráčům z Parama pokyn k odchodu do kabin a odjezdu domů, protože některé zákroky byli z mého pohledu až likvidační. Je dobře, že se naši kluci nenechali na hřišti vykolejit neustálým dohadováním, tak i soupeřovým gólem. Po změně stran hned po první pěkné kombinační akci Váňi, Pečínky a Kopy, nám kluci zajistili srovnání stavu na 1:1.

Po tomto povedeném zakončení se soupeř nedostal na dostřel k naší brance, kdy jsme poslední část hry jasně vyhráli rozdílem třídy a to nejenom na góly, ale hlavně v držení míče a technické převaze. Nesmím zapomenout pochválit kluky z desítek, kteří ukázali, že se dokážou postavit i proti starším soupeřům.

Na předposledním zápase této sezóny přivítáme doma soupeře ze Starého Hradiště a to v sobotu 9. 6. 2012 od 10:30, tzn. Sraz nejdéle v 9:45.